Szukaj
Close this search box.

Przelewy
ekspresowe

Przelewy ekspresowe

Przelewy ekspresowe, to niezwykle szybka forma płatności. Są realizowane równie łatwo, jak tradycyjne, z tą różnicą, że docierają do adresata już w kilka, kilkanaście sekund. W naszym banku masz do wyboru dwa rodzaje przelewów ekspresowych, a mianowicie Express Elixir oraz SORBNET.

Szybkie przelewy Express Elixir

Za pomocą Express Elixir przelejesz pieniądze ze swojego konta bezpośrednio na inny rachunek w banku, który działa w systemie Elixir. Takie przelewy realizowane są w zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście sekund z konta na konto. Limit dla pojedynczych transakcji wynosi tutaj 100 tys. zł, a samo rozwiązanie jest dostępne zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Przelewy można realizować w bankowości internetowej oraz placówkach banku 7 dni w tygodniu w godz. 24:00 – 21:00.

Przelewy SORBNET

SORBNET jest formą płatności wysokokwotowych prowadzonym przez Narodowy Bank Polski. Największym plusem systemu jest możliwość szybkiego przekazania środków na rachunek w innym banku. Co ważne przelewy SORBNET nie mają limitów transakcji. A przelewy o wartości 1 mln muszą być realizowane w systemie SORBNET.

Płatności SORBNET można realizować w dni robocze w placówce Banku, za pośrednictwem bankowości internetowej oraz Infolinii – zgodnie z godzinami granicznymi realizacji przelewów w Banku BPS. Natomiast płatności składane do realizacji w placówkach banku do godziny 14.30 i za pośrednictwem systemu bankowości internetowej oraz Infolinii do godziny 15.00 są rozliczane w tym samym dniu.